Pomoc dla kobiet (psychologiczna, prawna, w kryzysie)

Strefa ducha

Strefa ciała

Pomoc dla kobiet

Multimedia

Materiały do pobrania

Zgłoś wydarzenie

SOS jestem w ciąży

Jesteśmy po to, aby pomóc. Pragniemy towarzyszyć kobietom, które są w ciąży i przeżywają różnego rodzaju problemy z tym związane. Udzielamy również wsparcia po poronieniu i po aborcji. Zobacz jak to robimy:

 • niechciana ciąża
 • problemy życiowe, emocjonalne w ciąży
 • nastolatka w ciąży
 • opieka perinatalna dla kobiet, rodziców czekających na narodziny dziecka chorego
 • ciąża zagrażająca Twojemu życiu lub zdrowiu
 • wsparcie po poronieniu
 • wsparcie po aborcji Jeżeli zechcesz, będziemy towarzyszyć Tobie w codzienności, w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka tak długo, jak będzie potrzeba.

Będziesz mogła porozmawiać z osobami, które przeszły podobne doświadczenie. Zadbamy o to, abyś nie była sama ze swoją sprawą. W każdej z wymienionych sytuacji, zapewniamy specjalistyczną pomoc medyczną, psychologiczną, duchową, prawną. ​ Nasza pomoc jest darmowa. Czynne 24 godziny na dobę, w każdy dzień tygodnia. Pomocy udzielamy kobiecie, ojcu dziecka, rodzinie jeżeli jest taka potrzeba. Nie oceniamy, nie krytykujemy. Możesz zachować pełną anonimowość. Dobrze rozumiemy jak delikatny jest temat, z którym się do nas zwrócisz. Zachowujemy pełną dyskrecję, a Twoich danych nie będziemy nigdzie udostępniać.

https://www.sosjestemwciazy.pl/

Okno Życia

Okno Życia – to specjalnie przygotowane miejsce umożliwiające matkom nie mogącym lub nie chcącym opiekować się noworodkiem – anonimowe, bezpieczne pozostawienie go w nim. W naszej archidiecezji są trzy takie miejsca:

 • Gdańsk – Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie – ul. Matemblewska 67, 80-283 Gdańsk
 • Sopot – Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa – Al. Niepodległości 632, 81-855 Sopot
 • Rumia – Dom Zakonny Sióstr Salezjanek – ul. Warszawska 6, 84-230 Rumia

Katolicki telefon zaufania NADZIEJA

KATOLICKI TELEFON ZAUFANIA NADZIEJA

służy wszystkim, którzy:

 • zagubili sens życia i pragną go odnaleźć
 • oddalili się od Boga i jest im z tym źle
 • pragną pogłębić swoje życie religijne
 • mają pytania dotyczące wiary i moralności
 • są w kryzysie i szukają pomocy
 • nie potrafią sobie poradzić z problemami w życiu osobistym czy rodzinnym
 • czują się osamotnieni i niepotrzebni

ZAPRASZAMY, ZADZWOŃ

58 380 21 41

DYŻURUJEMY CODZIENNIE, oprócz niedziel i świąt

w godz. 17.00 – 21.00

http://telefon-zaufania.pl/

Wspólnota rodziców po stracie dziecka

Jesteśmy rodzicami, których połączyła potrzeba bycia razem po śmierci naszych dzieci. Każdy z nas stracił Je w różnym wieku i w różnych okolicznościach. Jako Wspólnota, działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, spotykamy się co dwa miesiące na Eucharystii, aby razem prosić Boga w naszych intencjach, łączyć się w modlitwie z naszymi dziećmi i wypraszać łaski dla nas, osieroconych rodziców. Dwa razy w roku w domach rekolekcyjnych Archidiecezji Gdańskiej organizujemy rekolekcje dla osieroconych rodziców z całej Polski. Naszymi opiekunami duchowymi są ksiądz Jan Uchwat oraz ksiądz Piotr Belecki. Każda śmierć dziecka, czy jest to nagły wypadek, wyniszczająca choroba, morderstwo, samobójstwo, poronienie czy śmierć maleństwa w łonie matki, powoduje, że usta rodzica krzyczą: dlaczego? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale wspólne przeżywanie żałoby pomaga rozbudzić wiarę i nadzieję. Może jesteś jednym z nas. Potrzebujesz wsparcia, modlitwy dla siebie albo kogoś bliskiego. Jesteś obrażony na Boga, może obwiniasz siebie za śmierć swojego dziecka lub chcesz pomóc „nowym” rodzicom, zapraszamy na msze święte i rekolekcje. Pamiętaj, nie jesteś sam/a ! Jest nas spore grono… https://www.stratadziecka.pl/

Pomoc psychologiczna

  Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich

Jeśli potrzebujesz pomocy i szukasz kontaktu do psychologa lub psychoterapeuty dla którego wartości chrześcijańskie są ważne, to prosimy o kontakt na nasz nr telefonu: 532 898 355. Twój telefon nie zostanie bez odpowiedzi – udzielimy informacji w możliwym dla nas terminie. Podamy kontakt do osoby z naszego stowarzyszenia, z którą już indywidualnie Panie się umawiacie na konsultacje. Każdy z nas pracuje wg indywidualnych stawek, w różnym nurcie psychoterapeutycznym i w różnych miejscach Trójmiasta. Spotkania odbywają się w prywatnych gabinetach psychoterapeutów w różnych dzielnicach Gdańska, Gdyni, także w Rumii, Wejherowie. Spotkania są odpłatne. Nie mamy kontraktu z NFZ.

http://www.spchgdansk.pl/

Modlitwa o potomstwo

To miejsce i czas które jest przestrzenią modlitwy, wsparcia, nadziei i odpoczynku w ramionach kochającego Ojca i jego mamy Maryi. 8 Dzień Miesiąca to coś więcej niż wydarzenie modlitewne, to wspólnota ludzi, którzy zmagają się z podobnymi trudnościami i tak samo bardzo pragną zbliżyć się do Boga.

http://modlitwaopotomstwo.pl./

Winnica Racheli - Trójmiasto

Winnica Racheli to wspólnota dla kobiet zmagających się z konsekwencjami po dokonanej aborcji.

+48 578 054 725

https://www.facebook.com/winnicarachelitrojmiasto/

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.